Z wizytą u Strażaków

Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

W dniu 26 września Przedszkolaki z ,,Bajkowej Krainy" uczestniczyli w pieszej wycieczce do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbiersku. Celem wycieczki było wzbogacenie wiedzy na temat pracy strażaka.

Przed wycieczką w każdej z grup została przeprowadzona rozmowa dotyczącą zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym.

W siedzibie straży dzieci zostały serdecznie powitane przez Strażaków. Podczas spotkania przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia garażu, w którym mieszczą się pojazdy strażackie, a także poznania ich wyposażenia oraz specjalistycznego sprzętu pożarniczego. Wielką atrakcją dla przedszkolaków było przymierzenie hełmu strażackiego oraz wejście do kabiny wozu strażackiego. Mogły wtedy choć przez chwilę poczuć się jak strażak podczas akcji przeciwpożarowej. Emocje wśród dzieci wywołał także głośny dźwięk syreny alarmowej oraz prezentacja węża strażackiego.

Wizyta w straży to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia o właściwym zachowaniu się w przypadku pożaru, wypadku i innego zagrożenia. Dziękujemy bardzo Strażakom za zaangażowanie oraz zorganizowanie zajęć na terenie jednostki. Życzymy również wszystkiego najlepszego: dalszej efektywnej służby i skutecznych realizacji najtrudniejszych zadań.

Data dodania: 2023-09-29 13:16:57
Data edycji: 2023-09-29 13:18:04