Jesteśmy na półmetku…

Modernizacja i przebudowa budynku Przedszkola"Bajkowa Kraina" w Zbiersku

Modernizacja i przebudowa budynku Przedszkola "Bajkowa Kraina" w Zbiersku

Bajkowe przedszkole - podążamy za rozwojem dzieci

W Publicznym Przedszkolu Samorządowym „Bajkowa Kraina” w Zbiersku od września 2018 roku realizowany jest projekt edukacyjny „Bajkowe przedszkole – podążamy za rozwojem dzieci dofinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem głównym projektu jest stworzenie warunków do rozwoju dzieci, na wczesnym etapie edukacji oraz zwiększenie dostępności do dobrej jakości usług przedszkola, w tym dla dzieci z niepełnosprawnością poprzez utworzenie 40 nowych miejsc w przedszkolu „Bajkowa Kraina” w Zbiersku.

Projekt zakłada również realizację 6 dodatkowych zajęć dla 40 dzieci. Są to:

• „Zabawy z muzyką” – zajęcia rytmiczne z elementami plastyki
  • „Zabawy, które łączą” z wykorzystaniem ruchu rozwijającego W. Sherbone – są to zajęcia rozwijające kompetencje społeczno – emocjonalne
  • „Gimnastyka dla Smyka” – zajęcia fizyczne, ogólnorozwojowe, mające na celu kształtowanie prawidłowej postawy ciała oraz nawyków zdrowego stylu życia
  • „Sprawny przedszkolak” – zajęcia rozwijające motorykę małą i dużą, mające na celu wyrobienie prawidłowej postawy ciała oraz likwidacji istniejących i przedwczesnych wad postawy
  • „Gimnastyka Buzi i Języka”- zajęcia rozwijające mowę, mające na celu stymulowanie rozwoju mowy oraz zapobieganie i korekta istniejących wad wymowy
  • „Sensorki” – zajęcia z elementami integracji sensorycznej, których celem jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu odpowiadającego za odbiór i przetwarzanie bodźców zewnętrznych.

Wysoka jakość edukacji przedszkolnej zostanie osiągnięta poprzez zdobycie nowych doświadczeń i kompetencji 4 nauczycieli wychowania przedszkolnego, uczęszczających na studia podyplomowe oraz kursy doskonalące.

Wsparcie w ramach projektu jest skierowane również do rodziców dzieci 3, 4 letnich. Przewidziano 2 eventy dla rodziców, opiekunówi i nauczycieli:

1. "Tupie, krzyczy, marudzi... czyli, co z tą złością?" - zagadnieniem warsztatu jest wspólne przeanalizowanie sytaucji wywołujących negatywne emocje, zarówno u dzieci, jak i dorosłych.
  2. "Zmysły to nie wymysły" - celem warsztatu jest zapoznanie z podstawowymi objawami zaburzeń Integracji Sensorycznej.

W ramach projektu przedszkole w Zbiersku, zwiększyło bazę dydaktyczną o "Magiczny dywan" - podłoga interaktywna, zestaw Cubic Toy - wzbogacił plac zabaw, zestaw eduSensus - innowacyjny program do zajęć logopedycznych, a także wzbogacono bazę do zajęć ruchowych i zajęć z Integracji Sensorycznej.

Data dodania: 2018-09-05 10:56:06
Data edycji: 2019-09-02 08:01:30