Wakacje się skończyły

W tym tygodniu wspominaliśmy wakacje ( umiejętność wypowiedzi na określony temat), ten tydzień był okazją do kształtowania u dzieci pojęcia czasu. Wspomnienia to doskonały sposób na przybliżenie dzieciom pojęć przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Dziecko 5 letnie zaczyna powoli przyswajać określenia ,, teraz’’, ,, wczoraj’’, ,, jutro’’.

Warto zachęcać dzieci do gromadzenia pamiątek, poświęcać czas na ich oglądanie i zachęcać do snucia wiążących z nimi opowieści. Dobrze jest także oglądać z dziećmi własne pamiątki i przy okazji dzielić się historią z własnego życia. Jest to doskonały sposób na budowanie więzi łączącej pokolenia.

W czasie zajęć pracowaliśmy w grupach ( umiejętność współpracy) składając obrazki pocięte na części przedstawiające wakacyjne miejsca, utrwalaliśmy znajomość podstawowych figur geometrycznych, rozwijaliśmy słuch fonemowy- dzieliliśmy wyrazy na sylaby

Data dodania: 2021-09-19 18:54:04
Data edycji: 2021-09-19 18:56:24