Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

W naszym przedszkolu odbyły się specjalne zajęcia z udziałem wyjątkowego gościa. Pan Sebastian Olczak zapoznał dzieci z zawodem Ratownika Medycznego.

Dzieci miały okazję poszerzyć wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Pan Sebastian pokazał, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób wzywać pomoc.

Przedszkolaki utrwaliły także numery telefonów alarmowych. Dzieci dowiedziały się jaki sposób wykonuje się resuscytację. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie.

Dzięki takiej lekcji Przedszkolaki nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Panie Sebastianie jeszcze raz dziękujemy za tą ważną lekcje.

Data dodania: 2023-05-31 16:44:29
Data edycji: 2023-05-31 19:57:21