Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Jubileusz 70 - lecia

Jubileusz 70 - lecia

JUBILEUSZ 70-LECIA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO "BAJKOWA KRAINA" W ZBIERSKU

 

„ Są miejsca czasy i ludzie, których się nie zapomina ...”

 

W niedzielę, 12 czerwca 2022 obchodziliśmy Jubileusz 70-lecia naszego naszego Przedszkola. 

 

Jubileusz był okazją do refleksji nad upływającym czasem i wspomnień o Osobach, które zostawiły trwały ślad na kartach historii naszego Przedszkola.

 

To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej, którą poprowadził Proboszcz parafii w Zbiersku - Ksiądz Janusz Nowicki.

 

Następnie, w licznym pochodzie, przeszliśmy na teren ogrodu przedszkolnego, by oficjalnie rozpocząć uroczyste obchody 70-lecia naszej placówki.  

 

Po odśpiewaniu hymnu "Bajkowej Krainy" oraz powitaniu Szanownych Gości, Pani Dyrektor - Małgorzata Kosmala, przybliżyła wszystkim Uczestnikom Jubileuszu historię Przedszkola. 

Pani Dyrektor przekazała podziękowania za owocną pracę na rzecz Przedszkola wszystkim obecnym i byłym Pracownikom oraz Absolwentom, a także wspomniała te Osoby, które zapisały się ma kartach historii przedszkola, a których nie ma już wśród nas...

 

Niezwykle wzruszającym momentem stały się przemówienia i życzenia od zaproszonych Gości: 

Burmistrza Stawiszyna - Pana Grzegorza Kaczmarka, Przewodniczącej Rady Rodziców naszego Przedszkola - Pani Agnieszki Kubiak, Członka Zarządu Powiatu Kaliskiego - Pani Doroty Karpieko, Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Delegatury w Kaliszu - Pana Jarosława Klimczaka, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku - Pani Małgorzaty Szczuckiej, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie - Pani Joanny Woszczyk i Dyrektor Publicznego Przedszkola Samorządowego "Justynka" w Stawiszynie - Pani Elżbiety Kuświk oraz Absolwenta Przedszkola - Pana Łukasza Durajskiego.

Otrzymaliśmy też mnóstwo prezentów, które wzbogacą zaplecze "Bajkowej Krainy".

 

Nie było się bez podziękowań dla Wszystkich, którzy czynnie uczestniczą w życiu naszego Przedszkola, Wspaniałej Rady Rodziców, Służbom Mundurowym, Kołom Gospodyń Wiejskich, dla wszystkich Przyjaciół "Bajkowej Krainy" oraz Sponsorów.

 

Wkrótce potem, na scenie pojawili się najmłodsi uczestnicy uroczystości. Grupy: Żabki, Misie, Motylki, Krasnale, Biedronki oraz Pszczółki zaprezentowały się artystycznie w tańcu i piosence, a braw nie było końca! To dzięki naszym Przedszkolakom to miejsce tętni życiem!

 

Kulminacyjnym momentem był tort urodzinowy, pokrojony przez Dyrektor " Bajkowej Krainy" - Panią Małgorzatę Kosmalę, Burmistrza Stawiszyna - Pana Grzegorza Kaczmarka oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej w Stawiszynie - Panią Barbarę Włodarczyk. 

 

W dalszej części zaprezentowali się Absolwenci naszego Przedszkola, którzy posiadają liczne sukcesy na swoim koncie. Występ wokalny Rozalii i Marianny Piątkowskich, Cornelii Andrzejak oraz Zespołu Wokalnego działającego przy Domu Kultury w Zbiersku i Zespół Taneczny, uświetniły to wyjątkowe wydarzenie.

 

Ponadto na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, takich jak karuzela, dmuchańce czy wata cukrowa, popcorn, a także grill i inne przekąski.

 

Niespodzianką okazało się być wyjątkowe spotkanie z Elzą i Anną, bohaterkami Krainy Lodu. Panie Animatorki wprowadziły naszych milusińskich w bajkowy świat.. Taką niespodzianką zachwycił najmłodszych Pan Burmistrz.

 

Niektórych wydarzeń się nie zapomina, lecz przeżywa na nowo... To był wspaniały moment, by odbyć sentymentalną podróż do minionych lat, by zatrzymać się na chwilę, wzruszyć...

 

Dziękujemy Wszystkim, którzy byli Obecni podczas Jubileuszu 70-lecia naszego Przedszkola, to dla nas niezwykle ważne i motywujące! 

 

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do tego wyjątkowego dla nas dnia! 

 

DZIĘKUJEMY 

Data dodania: 2022-06-15 10:10:26
Data edycji: 2022-06-15 15:36:33
Ilość wyświetleń: 220
Godło
Kontakt

62-830 Zbiersk

ul. Zbiersk Cukrownia 81

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej