Bajeczni adwokaci

W dniu dzisiejszym nasze Przedszkole w ramach akcji "Bajeczni Adwokaci" odwiedziła Pani Mecenas Martyna Tyrakowska. W spotkaniu wzięły udział Przedszkolaki z grup: Misie, Krasnale, Biedronki oraz Pszczółki.

Pani Adwokat przybliżyła dzieciom zawód adwokata, wykorzystujac do tego bajkę pt."Leśne przygody Misia Adwokata", po której odbył się quiz wiedzy. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na zadawane przez Panią Martynę pytania.

Dzieci miały okazję obejrzeć Panią Mecenas w jej służbowym stroju - todze. Dowiedziały sie również, że praca adwokata wymaga posiadania wiedzy z zakresu prawa i wielu lat nauki.

Przedszkolaki poznały wiele nowych słów związanych z pracą adwokata, takie jak miejsce pracy, którym jest kancelaria adwokacka, czy sąd.

Na koniec spotkania dzieci wręczyły Pani Mecenas podziękowanie za przybycie oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie. Pani Martyna natomiast w ramach podziękowania podarowała dla każdej z grup książkę, która wzbogaci przedszkolną bibliotekę.

Data dodania: 2023-05-05 16:32:59
Data edycji: 2023-05-05 16:33:54